Uygulama

Evernote’a Ücretsiz Açık Kaynak Alternatifi: GitNoter

GitNoter , kullanıcıların GitHub Depolarında notlar Oluşturmalarına ve Saklamalarına olanak tanıyan, açık kaynaklı, kendi kendine barındırılan bir web uygulamasıdır .

Uygulama öncelikle kullanıcı arabirimleri oluşturmak için bir ön uç Java Script kitaplığı olan React kullanılarak oluşturulmuştur. Not alma, düzenleme ve daha fazlası için geliştirilmiş ücretli bir uygulama olan Evernote’a çok iyi ve nezih bir alternatif.

Özellikler:

  1. GitHub deponuzda tüm notlarınızı oluşturun ve düzenleyin.
  2. Notları doğrudan Deponuzun kökünde saklayın veya düzenlemek için klasörleri ve alt klasörleri kullanın.
  3. Kolay gezinme ve Notların oluşturulması için Depo Klasör Yapısının Görüntülenmesi.
  4. Başlıklar, köprüler, kod blokları ve daha fazlasını eklemek için Notes içinde Markdown dili desteği. Markdown’ın bir Önizlemesi de sağlanır.

Nasıl çalışır

1. Bu makalenin sonunda verilen bağlantıyı kullanarak GitNoter’a gidin ve GitHub hesabınızı kullanarak giriş yapın.

3. Sağ üstteki ‘Avatar’ resminize tıklayın ve Ayarlar’a tıklayın. ‘Notlar Deposunu Değiştir’e tıklayın ve Notlarınızı saklamak istediğiniz Depoyu seçin.

4. İşlemi başlatmak için ‘Not Oluştur’a tıklayın. Bu Notu saklamak istediğiniz Yolu yazın. Örneğin, ‘Uygulamalar’ klasöründe bir Not oluşturmak için yolu ‘Uygulamalar/” olarak belirtin. GitNoter, Yol alanında sınırsız iç içe yerleştirmeye izin verir. Yolu boş bırakırsanız, Not Kök klasörüne kaydedilir.

5. Alternatif olarak, belirli bir klasörde bir Not oluşturmak için, imlecinizi klasör adının üzerine getirin ve Yol alanını otomatik olarak doldurmak için yanındaki ‘+’ işaretine tıklayın.

6. Notun Başlığını belirtin. Bu, Not için dosya adını oluşturmak için kullanılacaktır.

7. Notu oluşturmak için düzenleyiciyi kullanın. Araç Çubuğu, Metni / Başlıkları Özelleştirme ve Nota Görseller, Köprüler, Tablolar, Kod ve daha fazlasını ekleme konusunda size çok fazla kontrol ve esneklik sağlar. Aynısı Markdown Dili kullanılarak da yapılabilir.

8. Araç çubuğunun sağındaki ‘göz’ düğmesi, Görüntü önizlemesi, Düzenleyici önizlemesi ve hem Görüntü hem de Düzenleyici önizlemesi arasında geçiş yapar.

9. Notu oluşturmayı tamamladığınızda Kaydet’e tıklayın ve not, belirttiğiniz Depo ve Klasöre kaydedilecektir. Varlığını doğrulamak için Github hesabınıza gidebilirsiniz.

10. İçindeki tüm Notları görüntülemek için herhangi bir Klasöre tıklayın.

11. Herhangi bir Notu Görüntülemek, Düzenlemek, Silmek için ilgili simgelere veya bağlantılara tıklayın. Ayrıca, fare imlecini adının üzerine getirerek ve gerekli bağlantıya tıklayarak herhangi bir notu Düzenleyebilir / Silebilirsiniz.

GitNoter’ı ziyaret etmek ve Notlarınızı not almaya ve Depolarınızda depolamaya başlamak için burayı tıklayın . Başlamadan önce en az bir Deposu olan bir GitHub hesabınız olduğundan emin olun.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.