Uygulama

Converseen ile Toplu Görüntü İşleme

Converseen, toplu görüntü dönüştürme için ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Bu araçla, birden fazla görüntüyü başka bir biçime dönüştürebilir, yeniden boyutlandırabilir, en boy oranlarını değiştirebilir, hepsini bir kerede döndürebilir veya çevirebilirsiniz.

Bir fare tıklamasıyla birden fazla görüntüyü dönüştürmek, yeniden boyutlandırmak, döndürmek ve çevirmek için Converseen’i kullanabilirsiniz .

Toplu dönüştürme için birçok destekleyici seçeneğiniz var. Seçiminize ek resimler ekleyebilir veya bazılarını kaldırabilirsiniz. Seçtiğiniz resimlerin yalnızca birkaçını dönüştürmeyi seçebilirsiniz.

Görüntüleri yeniden boyutlandırırken en boy oranını korumayı seçebilirsiniz. Genişlik ve yükseklik dışında, en son değiştirdiğiniz/yazdığınızın en boy oranını kontrol ettiğini unutmayın. Bu nedenle, aynı en boy oranını koruyarak ancak genişliğe göre yeniden boyutlandırmak istiyorsanız, yükseklik alanına dokunmayın.

converseen interface

Dönüştürülen görüntüleri farklı adla aynı dizine veya başka bir konuma kaydetmeyi de seçebilirsiniz. Ayrıca mevcut görüntülerin üzerine de yazabilirsiniz.

Klasör ekleyemezsiniz, ancak aynı anda birden fazla resim seçip ekleyebilirsiniz.

Görüntüleri JPEG, JPG, TIFF, SVG ve daha fazlası gibi çeşitli biçimlere dönüştürebilirsiniz.

Formatı değiştirirken şeffaf arka plana belirli bir renk verme seçeneği de vardır. Sıkıştırma seviyesinin kalitesini de ayarlayabilirsiniz.

converseen features overview copy

Converseen’i Linux’a yükleme

Converseen popüler bir uygulamadır. Çoğu Linux dağıtımının depolarında bulunur.

Elbette, komut satırı aracılığıyla yüklemek için dağıtımınızın paket yöneticisini kullanabilirsiniz.

Debian ve Ubuntu tabanlı dağıtımlarda aşağıdaki komutu kullanın:

sudo apt install converseen

Fedora’da aşağıdaki komutu kullanın:

sudo dnf install converseen

Arch ve Manjaro’da aşağıdaki komutu kullanın:

sudo pacman -Sy converseen

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.