Vivaldi, Yeni Özelliklerle Donatılıyor

Google Chrome ve Microsoft Edge ile karşılaştırıldığında, Vivaldi’nin amacı, kullanıcıya her şeyin kontrolünü verirken, aynı zamanda onlara çok sayıda özelleştirme seçeneği sunmaktır.

Ama Vivaldi üzerinde çalışan ekip burada durmak istemiyor ve bu durum önizleme sürümünde gelen özellikler ile kendisini hissetiriyor.

Vivaldi, bu güncellemeden başlayarak, özel tarayıcı pencereleri için farklı bir tema seçme imkanı sunacak. Böylece kullanıcıların, normal pencereleri özel modda çalışanlardan daha iyi ayırt etmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Vivaldi yeni tema özelliğini kullanıcıya zorlamamaktadır, eğer halihazırda iki pencereyi birbirinden ayrıt etmekte zorlanmıyorsanız, her ikisi için de aynı temayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni ayarı Vivaldi konfigürasyon ekranında tema bölümünün altında bulabilirsiniz.

Tema desteği sadece göz atma penceresini daha güzel gösteren bir şey değil, aynı zamanda kullanılabilirlik açısından ekstra puan alan bir özellik.

Yeni Vivaldi sürüm adayı , adres çubuğundaki URL’de bazı değişiklikler ile geliyor, böylece çevrimiçi dolandırıcılık için kullanılabilecek sahte web sitelerini tespit etmek daha kolaylaşacaktır.

URL alanının görünür kalması sağlanmış ve bu alan boyutlandırılmış bir pencere nedeniyle gizlenmişse kullanıcının uyarılması sağlanarak güvenlik arttırılmıştır.
Tüm bu özelleştirmelerin henüz test aşamasında olduğunu hatırlatmak gerek. Fakat her şey plana uygun giderse yakın bir zamanda kararlı sürüme geçilmesi bekleniyor.

Vivaldi internet tarayıcıyı denemek için buraya

Yazının orijinalini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.