Belge

Tabletler için olan JingOS dağıtımını denediniz mi?

Yeni başlayanlar için JingOS, tablet cihazlara yönelik Ubuntu tabanlı bir Linux dağıtımıdır. Dokunmatik ekranlar için tasarlanmış (ancak fare ve klavye ile uyumlu) özel bir Qt tabanlı masaüstü ortamına sahiptir, ısmarlama uygulamalardan oluşan bir paketle birlikte gelir.

JingOS 0.8 , JingOS alfa sürümünün büyük bir heyecanla ortaya çıktığı Ocak ayından bu yana işletim sisteminin ilk büyük güncellemesidir  . İki ay ve bir ton ince ayar sonrasında JingOS, (OTA) güncellemeleri için destek kazanıyor.

JingOS’un kendine has uygulama mağazası oldukça güzel görünüyor. Temiz. Yalın. Bununla birlikte, şu anda mevcut olan uygulama yelpazesi anlaşılır bir şekilde eksik. Ancak buradaki gerçek Linux gücünü unutmamak gerekiyor: Ubuntu depolarından herhangi bir şeyi bir terminal kullanarak JingOS’a yükleyebilirsiniz.

Fakat şunu hatırınızdan çıkartmayın JingOS , dokunmatik yüzeylerin birincil giriş olduğu bir cihazda kullanılmak üzere tasarlanmıştır, dolayısıyla bunun tam tersi için tasarlanmış yazılımı kurup kullanmak için biraz daha fazla çalışma yapılması gerekir.

JingOS ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımdır. Daha fazla ayrıntıyı JingOS web sitesinde, forumlarında veya GitHub sayfalarında bulabilirsiniz . İndirme bağlantısı almak için JingOS e-posta listesine kaydolmanız gerekir.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.