Linuxteknik

Deepin 20.2, Linux Kernel 5.11 Desteği ile Yayınlandı

Deepin Linux geliştiricileri bugün, en son Deepin 20 işletim sistemi serileri için ikinci büyük ISO güncellemesi olarak Deepin 20.2’nin genel kullanılabilirliğini duyurdular.

Debian GNU / Linux 10.8 “Buster” tabanına dayalı , Deepin 20.2 güncellendi. İçerisinde hem 5.10 LTS uzun vadeli desteklenen çekirdek hem de Linux 5.11 çekirdeğini barındırmaktadır. Her iki çekirdek de varsayılan olarak dahil edilmiştir ve Deepin Linux 20’nin önyükleme yükleyicisinden hangisini kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz .

Bu sürümde ayrıca geliştirilmiş olan Dosya Yöneticisi, bağlanmamış disk adlarını değiştirme desteği, aradığınız dosya veya klasörleri İngilizce harfleri ve sayıları kullanarak daha hızlı bulmanıza yardımcı olmak için gelişmiş metin araması yeniden tanımlanmıştır.

Disk izleyicisi FAT32 ve NTFS bölümleri desteği ve disklerinizdeki bozuk kesimleri doğrulama veya onarma becerisiyle güncellendi; e-posta uygulaması artık belirli bir zamanda e-posta göndermeyi, e-posta imzalarını, ekran yakalamasını destekliyor. Downloader uygulaması artık indirme kaynaklarını yönetmenize ve kurtarmanıza izin veriyor.

Diğer birçok araç ve bileşen güncelleme aldı ve daha fazla ayrıntı için sürüm duyuru sayfasındaki tüm değişiklik günlüğüne göz atmalısınız . Bu arada, Deepin 20.2’yi hemen resmi web sitesinden indirebilirsiniz. Elbette, mevcut kullanıcıların yeni ISO görüntüsünü indirmesi gerekmez, yeni özellikleri ve iyileştirmeleri almak için güncellemeleri almaları yeterli olacaktır.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.