Linux Pazarı 2027 Yılında % 19,2 ‘lik Büyüme Yakalayacak

Fortune Business Insights raporuna göre, Linux pazarının 2027 yılına kadar% 19,2 gibi bir büyümeye ulaşacağı tahmin ediliyor. Pazar büyüklüğünün 2019’daki 3,89 milyar dolara kıyasla 2027’nin sonunda 15,64 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Diğer ana faktörlerden biri, hızları, güvenilirlikleri ve maliyetleri nedeniyle birçok endüstriyel sektör ve uygulamada kullanılan Linux tabanlı bulut platformlarıdır.

COVID-19 salgını, Linux dahil hemen hemen tüm pazarları etkiledi. Fortune Business’a göre , sanal makinelere ve sunuculara yönelik Linux ilgisinde hafif bir düşüş var. Şirket ayrıca, karların belirlenemeyeceğini ve piyasanın gidişatı nedeniyle belirsiz kalacağını iddia ediyor.

Yine de şirket, Linux pazarının 2027’ye kadar güçlü bir yıllık büyüme hızında büyümeye devam edeceğini iddia ediyor.

Araştırmalar, Linux’un büyümesine katkıda bulunan diğer faktörlerden bazılarının artan sayıda şirket birleşmeleri ve satın almaları olduğunu göstermiştir. Dünya çapındaki piyasa trendlerinde de birçok ilginç değişiklik oldu. Bir rapor, ABD Linux pazarının 675,5 milyon dolar olduğunu ve daha fazla büyümeye mahkum olduğunu, ardından Avrupa pazarının geldiğini gösteriyor.

Avrupa pazarının yanı sıra, Asya Pasifik’teki Hindistan, Güney Kore ve Çin dahil diğer pazarların da Güney Kore, Çin ve Çin’deki çok sayıda veri merkezinin varlığı nedeniyle genel büyümeye daha fazla katkıda bulunması bekleniyor.