Kde

KDE Plasma 5.22.3 Flatpak Uygulamaları, Plasma Wayland İçin Desteği Arttırıyor

KDE Plasma 5.22.3, KDE Plasma 5.22 serisindeki beş güncellemenin üçüncüsüdür ve KDE Plasma 5.22.2 yan sürümünden sadece iki hafta sonra,başka bir Flatpak uygulamasına geçerken meydana gelen arka plan etkinliğini onaylamanızı isteyen açılır penceredeki bir kilitlenmeyi ele alarak korumalı alana alınmış Flatpak uygulamalarına yönelik desteği daha da iyileştirmek için geliyor.

KDE Plasma 5.22.3 ayrıca, doğru işlemi doğru bir şekilde sonlandırmak için Ağaç Yapısı süreç kontrol sistemi ve ayrıca faaliyetlerle ilgili pencere kurallarının doğru şekilde çalışmasını sağlamak için Plazma Wayland oturumunu iyileştirerek yeni Plazma Sistem Monitörü uygulamasını geliştirmeye devam ediyor.

KDE Plasma 5.22.3 güncellemesi, KDE neon, openSUSE Tumbleweed, PCLinuxOS, KaOS Linux, Arch Linux ve diğerleri gibi en son KDE Plasma 5.22 masaüstü ortamını sunan çeşitli sürekli sürüm dağıtımlarının kararlı yazılım havuzlarına yakında ulaşacaktır. Bu nedenle, daha kararlı ve güvenilir bir KDE Plazma deneyimi için kurulumlarınızı mümkün olan en kısa sürede güncellediğinizden emin olun.

Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.