Xfce’nin Parole Media Player İyileştirilmiş DVD Desteği ile Geldi

En son kararlı Xfce 4.16 masaüstünü başarıyla yayınladıktan sonra , Xfce çekirdek geliştiricisi ve Xubuntu Teknik Lideri Sean Davis, Xfce’nin Parole adlı varsayılan medya oynatıcısının yeni 4.15.0 sürümünü duyurdu .

Bilmeyenler için Parole, Xfce masaüstü için özel olarak tasarlanmış ücretsiz, açık kaynaklı ve GStreamer tabanlı bir medya oynatıcıdır.

Xubuntu Linux dağıtımının varsayılan video oynatıcı olmasına rağmen, onu diğer Linux ve Unix benzeri işletim sistemlerine de kurabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Parole 4.15.0’daki Yenilikler Neler?

Yeni değişikliklerden bahsetmişken, 4.15.0 sürümü artık önceki kayan panel yerine çalma listesini görüntülemek için açılır pencereye sahip. Parole tam ekran olduğunda bile çalma listesi işlevini kullanmak için çalma listesini her zaman ekranda tutmanıza olanak tanır.

Ek olarak, daha hızlı ve daha kararlı bir karıştırma işlevine sahipsiniz. V4.15.0 ile karıştırmayı etkinleştirirseniz, artık rasgele yeni bir öğeye geçmek yerine sıralama filtresi uygular.

Daha sonra, “geri” düğmesine tıklayarak çalma listesindeki önceki öğeye gidebildiğiniz için parça tekrarını önler ve çalma geçmişini iyileştirir.

Parole Media Player 4.15.0’ın içerdiği diğer genel güncellemeler şunlardır:

  • Dil çevirisi
  • Yeni bir simge ve simge adı “org.xfce.parole”
  • Ses açılır penceresi açıkken oynatıcı kontrollerini göster
  • “Akışın yüklenmesi çok uzun sürüyor” iletişim kutusunda bir seçenek (Devam Et veya Durdur) belirlendiğinde artık iletişim kutusu kapatılıyor.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.