Mozilla Firefox 102 Artık İndirilebilir ve Linux ‘ta Geoclue Desteği İle Geliyor

Mozilla Firefox 102 açık kaynaklı, çapraz platformlu ve ücretsiz web tarayıcısı, GNU/Linux, macOS ve Windows platformları için artık indirilebilir.

Mozilla’nın aylık Firefox sürüm döngüsü devam ediyor ve Firefox 102, web tarama deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çeşitli geliştirmelerle Firefox 101’den kısa bir süre sonra yayınlandı . Linux kullanıcıları için, belirli web siteleri tarafından ihtiyaç duyulduğunda konum belirleme hizmetleri sağlayan bir D-Bus hizmeti olan Geoclue için destek sunuyor.

Firefox 102 ayrıca Dailymotion, Disney+ Hotstar, Funimation, HBO Max, SonyLIV ve Tubi video akış hizmetleri için altyazı desteği ekleyerek Resim içinde Resim özelliğini geliştiriyor ve Yüksek Karşıtlık kullanılırken PDF okuma modunu daha da iyileştiriyor.

Ses kod çözme artık kendi sürecinde gerçekleşiyor ve bu da daha katı korumalı alan oluşturma yoluyla güvenliği artırıyor.

Resim içinde Resim modu, HBO Max, Funimation, Dailymotion, Tubi, Disney+ Hotstar ve SonyLIV’de altyazıları ve altyazıları destekliyor.

Windows’ta Ekran Okuyucu kullanırken Enter’a basmak artık yanlış öğeyi ve/veya başka bir pencereyi etkinleştirmiyor.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.

Mozilla Firefox ‘u buradan indirebilirsiniz.