LibreOffice ile Karanlık Mod Kullanımı

Karanlık tema, programcı olmayanlar arasında bile popüler hale geliyor. Özellikle ekranın uzun süreli kullanımı için gözler üzerinde daha az baskı yarattığı söyleniyor. Bazı insanlar, metinlerin net ve net görünmesini sağladığına ve bunun verimliliklerini artırmaya yardımcı olduğuna inanıyor.

Öncelikle sistem genelinde karanlık modu etkinleştirmeniz veya karanlık bir tema seçmeniz gerekiyor. Bu, pencere renginin (veya başlık çubuğunun) uygulama içi renkle daha iyi bütünleşmesini sağlayacaktır.

Sonra, Writer veya herhangi bir LibreOffice aracını açın . Ardından menüden Araçlar -> Seçenekler -> Uygulama Renkleri’ni tıklayın ve Siyah veya Otomatik olarak Belge arka planı ve Uygulama arka planı’nı seçin (hangisi sizin için uygunsa).

LibreOffice flatpak paketi için ek ipucu

LibreOffice paketinin Flatpak paketini kullanıyorsanız, LibreOffice’in başlık alanı (veya menü alanı) beyaz görünebilir. Bu durumda, Araçlar-> Seçenekler-> Kişiselleştirme’ye gitmeyi deneyebilir ve ardından aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ” Gri temayı ” seçebilirsiniz .

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.