LibreOffice

LibreOffice 7.2 İlk yan sürüm yayınlandı

Document Foundation bugün, en yeni ve en büyük LibreOffice 7.2 açık kaynak ofis paketi serisinin ilk yan sürümü olarak LibreOffice 7.2.1’in yayınlandığını duyurdu .

Bir aydan kısa bir süre önce piyasaya sürülen LibreOffice 7.2 ofis paketi, MS Office belge biçimleriyle birlikte çalışabilirliği geliştirmeye devam eden popüler, platformlar arası ve ücretsiz ofis paketinin bir başka harika sürümü olduğu için yüz binlerce bilgisayar kullanıcısı tarafından zaten benimsenmiştir.

LibreOffice 7.2 aynı zamanda Apple M1 makineleri için yerel destek ekleyen güçlü office paketinin ilk sürümüdür ve beklendiği gibi Writer, Calc, Impress & Draw veya Chart gibi tüm temel bileşenlerinde düzinelerce yeni özellik ve iyileştirme içerir.

Şimdi, LibreOffice 7.2.1, LibreOffice 7.2 serisinin ilk bakım güncellemesi olarak burada ve tüm temel bileşenlerde 87 kadar hatayı düzeltiyor. Bu hata düzeltmeleri hakkında ayrıntılı bilgi RC1 ve RC2 geliştirme aşamalarındaki değişiklik günlüklerinde verilmiştir.

Bu nedenle, GNU/Linux dağıtımlarınızda LibreOffice 7.2 ofis paketini zaten kabul ettiyseniz, yeni paketler kararlı yazılım depolarına ulaşır ulaşmaz Kurulumlarınızı LibreOffice 7.2.1’e güncellemeniz önemle tavsiye edilir. Debian ve Red Hat Enterprise Linux tabanlı dağıtımlar için ikili dosyaları şu anda resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

LibreOffice 7.2, Document Foundation tarafından 12 Haziran 2022’ye kadar destekleniyor ve bir sonraki yan sürümü olan LibreOffice 7.2.2’nin Ekim 2021 ortası için yapılması planlanıyor. Öte yandan, LibreOffice 7.1 serisi 30 Kasım 2021 tarihine kadar desteklenecektir, bu nedenle o zamana kadar LibreOffice 7.2’ye güncellediğinizden emin olun.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.