LibreOffice

LibreOffice 7.1.5 Kullanıma Sunuldu

Document Foundation , en son LibreOffice 7.1 ofis paketi serisi için LibreOffice 7.1.5 güncellemesinin genel kullanıma sunulduğunu duyurdu ve yeni versiyon ile daha fazla hata düzeltmesi ve MS Office belge formatlarıyla birlikte çalışabilirliğin arttırıldığına vrugu yapılıyor.

LibreOffice 7.1.4’ten yaklaşık bir buçuk ay sonra gelen LibreOffice 7.1.5 güncellemesi, LibreOffice 7.1 ofis paketi serisi kullanıcılarına daha istikrarlı ve güvenilir bir ofis paketi deneyimi sağlamayı ve daha fazla hata ile sorunu düzeltmek hedefliyor.

Önceki bakım güncellemelerinde olduğu gibi, LibreOffice 7.1.5 sürümü de MS Office paketi belgeleri ile birlikte çalışabilirliği geliştirmeye odaklanıyor. Bu nedenle, DOC, DOCX, PPTX ve XLSX formatlarındaki belgeler artık daha iyi performans gösterecekler.

GNU/Linux dağıtımınızda LibreOffice 7.1 ofis paketi serisini kullanıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede LibreOffice 7.1.5 nokta sürümüne güncelleme yapmanız şiddetle tavsiye edilir. Bunu yapmak için, doğrudan dağıtımınızın depolarından veya resmi web sitesinden RPM veya DEB dosyalarını indirerek yükseltme yapabilirsiniz .

LibreOffice 7.1 serisindeki bir sonraki yan sürümü, yaz tatillerinden sonra Eylül 2021’in başlarında gelmesi beklenen 7.1.6 sürümüdür. LibreOffice 7.1, 30 Kasım 2021’e kadar desteklenmeye devam edecektir.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.