LibreOffice

LibreOffice 7.1.3 Office Yayınlandı

Document Foundation, LibreOffice 7.1 ofis paketi serisine daha fazla hata düzeltmesi ve iyileştirme getiren üçüncü bakım güncellemesinin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

LibreOffice 7.1.2’den beş hafta sonra gelen LibreOffice 7.1.3 yan sürümü, Writer, Calc, Draw ve Impress dahil olmak üzere tüm temel bileşenlerde toplam 105 sorunu gideriyor.

The Document Foundation’a göre , bu düzeltmelerin yaklaşık yüzde 25’i DOCX, PPTX ve XLSX gibi Microsoft Office dosya biçimleriyle belge uyumluluğunu iyileştirmeye odaklanıyor.

LibreOffice 7.1.3 şu anda resmi web sitesinden DEB ve RPM tabanlı GNU / Linux dağıtımları için çalıştırılabilir paketler ve ofis paketini derlemekten hoşlananlar için bir kaynak kodu olarak indirilebilir .

LibreOffice 7.1.3 Community sürümü, açık kaynaklı ofis paketinin son teknoloji özelliklerini arayan güçlü kullanıcıları ve teknoloji meraklılarını hedeflemektedir. Eğer daha kararlı bir sürüm istiyorsanız ,Document Foundation, Haziran 2021’e kadar desteklenen LibreOffice 7.0 serisini kurmanızı öneriyor.

LibreOffice 7.1 serisi, Kasım 2021’in sonuna kadar desteklenecek ve bir sonraki yan sürümü olan LibreOffice 7.1.4, tüm LibreOffice 7.0 kullanıcıları için önemli bir yükseltme olarak Haziran 2021’in ortasında çıkması planlanıyor.

Yeni LibreOffice paketini buradan indirebilirsiniz.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.