Belge

KDE Plasma 5.22.3 Flatpak Uygulamaları, Plasma Wayland ve Daha Fazlası İçin Desteğini Arttırıyor

KDE Plasma 5.22.3, KDE Plasma 5.22 serisindeki beş güncellemenin üçüncüsüdür ve KDE Plasma 5.22.2 yan sürümünden sadece iki hafta sonra, korumalı alanlı Flatpak uygulamalarına yönelik desteği daha da iyileştirmek için geliyor.

KDE Plasma 5.22.3 ayrıca, bir işlemi doğru bir şekilde sonlandırmak için Ağaç Görünümü’ndeki sonlandırma işlevini ve faaliyetlerle ilgili pencere kurallarının doğru şekilde çalışmasını sağlamak için Plazma Wayland oturumunu iyileştirerek yeni Plazma Sistem Monitörü uygulamasını geliştirmeye devam ediyor.

Bunun dışında, KDE Plasma 5.22.3 güncellemesi, GTK uygulamalarındaki diyalogların bir dokunmatik ekranda düzgün bir şekilde taşınmasına izin verir, bağlam menülerini uygulayan xembedsniproxy işlemini kullanan sistem tepsisi simgeleri için desteği iyileştirir ve kullanım sırasında meydana gelen bir Plazma masaüstü çökmesini düzeltir.

KDE Plasma 5.22.3 güncellemesi, KDE neon, openSUSE Tumbleweed, PCLinuxOS, KaOS Linux, Arch Linux ve diğerleri gibi en son KDE Plasma 5.22 masaüstü ortamını sunan çeşitli sürekli sürüm dağıtımlarının kararlı yazılım havuzlarına yakında ulaşacaktır. Bu nedenle, daha kararlı ve güvenilir bir KDE Plazma deneyimi edinmek için kurulumlarınızı mümkün olan en kısa sürede güncellediğinizden emin olun.

Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.