Firefox ‘un Etkili 4 Özelliği

1. Hesap parolalarını, yer imlerini cihazlar arasında senkronize etmek için Firefox hesabı kullanın

Belkide Firefox ‘u Pardus ‘a veya kullandığınız işletim sistemine yükledikten sonra yapmanız gereken ilk şey bu olmalıdır. Firefox hesabınızı açtıktan sonra yer imlernizi, web sitesi şifrelerinizi, tarama geçmişinizi hesabınız ile eşleyerek daha sonra istediğiniz bilgisayarda kullanma imkanına sahip olursunuz.

2. Okuma modunu kullanarak web içeriğinin keyfini daha iyi bir şekilde çıkarın

Okuma modu, size temiz ve daha iyi bir okuma deneyimi sunmak için bir web sayfasının görünümünü değiştirir. Kenar çubuğunu, reklamları kaldırır ve yazı tiplerini ve boyutunu değiştirir.

Okuma modu görünümlerinde, yazı tipi, yazı boyutu, satır yüksekliği gibi ayarları değiştirerek veya farklı temalar seçerek okuma modunuzdan daha fazla keyif elde edebilirsiniz.

3. E-posta istismarını önlemek için Firefox Relay kullanın

Zaman zaman eposta bültenlerine üye olarak, ilgilendiğimiz konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı arzu ediyoruz. Fakat bu kaynaklara üye olduktan sonra başka kaynaklardan da epostalar gelmeye başlıyorsa ya üye olduğunuz veritabanı sızdırılmış ya da eposta adresiniz para karşılığı satılmış olabilir.

Firefox Relay ile istediğiniz bültene sahte eposta adresleri üye olarak, şahsi eposta adresinizi ifşa olmasını engelleyebilirsiniz. Bu adreslere gönderilen e-postalar önce Firefox Relay’e gönderilir ve ardından Firefox Relay e-posta adresinize iletir.

4. Web’den ilginç makaleler kaydetmek için Pocket’ı kullanın

Mozilla birkaç yıl önce Pocket web uygulamasını satın aldı. Mozilla şimdi onu Firefox ile sıkı bir şekilde bütünleştirmeye çalışıyor.

Pocket, süper güçlere sahip yer imi mekanizmasıdır. Yer imlerinden farklı olarak, Pocket tüm web sayfasını kaydeder. Daha sonra reklamsız ve dikkatiniz dağılmadan (Firefox’ta okuma modu gibi) okuyabilirsiniz.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.