Blanket: Verimliliğinizi Artıran Ortam Gürültüsü Uygulaması

Blanket , üretkenliğinizi artıran, odaklanmanıza veya uykuya dalmanıza yardımcı olan ortam seslerini çalmak için kullanılan bir uygulamadır.

Uygulama, yağmur, fırtına, dalgalar, tren, şehir, kahve dükkanı, şömine, pembe ve beyaz gürültü gibi seslerle birlikte gelir. Her sesin ayarlayabileceğiniz bir ses seviyesi butonu vardır, bu da çeşitli sesleri istediğiniz gibi karıştırmanıza olanak tanır.

Kullanmak istediğiniz sesleri ayarlamak için sadece Blanket kullanıcı arayüzünü kullanmanız yeterlidir. Menüsünden “Kapatıldığında oynatmaya devam et” seçeneğini etkinleştirin ve ardından onu kapatabilirsiniz. Sonrasında GNOME Kabuğunda varsayılan olarak bulunan Tarih / Saat widget’ı olan Linux Mint’teki ses menüsü gibi MPRISv2 destekli bir tepsi uygulamasından ses düzeyini kontrol edebilirsiniz.

Neden benzer hizmetler sunan birçok web sitesinden varken bunu kullanalım diyenler olabilir.Blanket, ücretsiz ve açık kaynaklı bir uygulamadır. Ayrıca çevrimdışı çalışır ve kendi özel seslerinizi eklemenize izin verir. Dilerseniz sesleri de karıştırabilirsiniz.Sisteme yük bindirmez ve kullanıcı arayüzünü açmadan bile kullanılabilir.

Blanket’i kurmanın en iyi yolu Flathub’dandır . Eğer flathub bilgisayarınızda kurulu ise aşağıdaki komutu vermeniz yeterli olacaktır.

flatpak install flathub com.rafaelmardojai.Blanket

Veya vevcut tüm paketleri kgörmek için GitHub sayfasına gidebilirsiniz .

Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.