LibreOffice

LibreOffice 7.2.5 Yayınlandı

Document Foundation bugün, en yeni ve en büyük LibreOffice 7.2 ofis paketi serisinin beşinci yan güncellemesi olarak LibreOffice 7.2.5’in piyasaya sürüldüğünü ve genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Kritik bir güvenlik açığını gidermek için yayınlanan, acil durum güncellemesi olan LibreOffice 7.2.4’ten tam bir ay sonra gelen LibreOffice 7.2.5 güncellemesi, tüm temel bileşenlerde toplam 90 hatayı ( RC1 ve RC2 değişiklik günlüklerine göre) düzeltmek için karşınızda.Ayrıca belge uyumluluğunu daha da iyileştirmek için bir takım düzenlemeler yapılmış.

Bu, MS Office belge formatlarıyla iyileştirilmiş birlikte çalışabilirlik, Apple M1 makineleri için yerel destek dahil olmak üzere birçok yeni özellik ve iyileştirme ile 2021 Ağustos ayının ortalarında piyasaya sürülen LibreOffice 7.2 ofis paketi serisi için planlı 7 bakım güncellemesinin beşincisidir.

LibreOffice 7.1 serisi artık 30 Kasım 2021’de kullanım ömrünün sonuna geldiği için, The Document Foundation tüm kullanıcıların 12 Haziran 2022’ye kadar desteklenecek olan LibreOffice 7.2 serisine yükseltmelerini tavsiye ediyor.

LibreOffice 7.2.5 güncellemesini, GNU/Linux platformları için resmi web sitesinden DEB ve RPM dosya formatlarında ve kaynak kodlardan derlenecek şekilde indirilebilmektedir.

Favori GNU/Linux dağıtımlarınızın yazılım havuzlarından LibreOffice yüklemiş olanlarınız, daha istikrarlı ve güvenilir bir ofis paketi deneyimi için yeni sürüm için kararlı depolara göz atmalı ve mümkün olan en kısa sürede güncellemelidir.

LibreOffice 7.2 serisinde bir sonraki planlanan güncelleme, özellikle MS Office’ten tescilli belge formatlarıyla uğraşanlar için daha fazla hata düzeltmesi ve geliştirilmiş belge uyumluluğu ile Mart 2022’nin başlarında piyasaya sürülmesi planlanan LibreOffice 7.2.6’dır.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.