Spotify’ın Yeniden Tasarlanan Masaüstü Uygulaması Artık Linux’ta

Spotify , Mart ayının sonunda masaüstü uygulamasının yeniden tasarlandığını duyurdu ve bu yenileme nihayet Linux masaüstüne giden yolu buldu!

Spotify basın açıklamasında yazan bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Spotify’da her zaman mümkün olan en iyi deneyimi sunmanın yollarını arıyoruz, böylece dinleyicilerimiz tutarlı bir şekilde müzik ve podcast’leri keşfedip keyfini çıkarabilir ve buna görünüm, his ve işlevsellik dahildir. Sürekli olarak yeni özellikleri test ediyor, geliştiriyor ve piyasaya sürüyor, yeni cihazlar için optimize ediyor ve içerik teklifimizi genişletmeye çalışıyoruz. Yine de bu arada, masaüstü uygulama deneyimimizin devam etmediğini ve bir değişim zamanının geldiğini hissettik.

Bu nedenle, bugünden itibaren masaüstü ve web için Spotify uygulamasına yeni, geliştirilmiş bir görünüm ve his sunarak deneyimi uyumlu hale getirip her ikisinin de kullanımını her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. Masaüstü deneyimi Spotify için dünyaya açılan orijinal pencere işlevi gördüğünden, bu hafife aldığımız bir görev değildi. Aylarca testler ve araştırmalar yapıldı, kullanıcılarla konuşuldu ve geri bildirim alındı. Şimdi, dinleyicilerimizin Spotify’ı önümüzdeki yıllarda masaüstü uygulamamızda ve web oynatıcımızda kullanmaları için yeni, temiz bir tasarım, daha fazla kontrol ve harika bir yeni temel sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yeniden tasarımla, modern ve ölçeklenebilir bir web oynatıcısının teknik fırsatını, uyumlu bir Spotify tasarımı ve masaüstü uygulamasında hepinizin beklediği özelliklerle birleştiriyoruz.

Spotify Pardus ‘a Nasıl Kurulur

Öncelikle Spotify depolarını Pardus sistemimize ekleyelim

curl -sS https://download.spotify.com/debian/pubkey_0D811D58.gpg | sudo apt-key add - 
echo "deb http://repository.spotify.com stable non-free" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/spotify.list

Sonrasında aşağıdaki komutları kullanarak spotify uygulamasını sisteminize kurup, kullanabilirsiniz.

sudo apt-get update && sudo apt-get install spotify-client