Proxmox Mail Gateway 6.3 Yayınlandı

Kurumsal yazılım geliştiricisi Proxmox Server Solutions GmbH bugün, açık kaynaklı e-posta güvenlik çözümü Proxmox Mail Gateway’in 6.3 sürümünü yayınladı. Proxmox Mail Gateway, Debian Buster 10.6 tabanlı, ancak en son uzun vadeli destek sürümü olan Linux kernel 5.4 kullanan eksiksiz bir işletim sistemidir. Anti-spam ve anti-virüs filtreleme çözümü, güvenlik duvarı ve dahili posta sunucusu arasında dağıtılan tam özellikli bir posta proxy’si olarak işlev görür. Kuruluşları spam, virüs, Truva atı ve kimlik avı e-postalarına karşı korur.

Proxmox Mail Gateway, GNU Affero GPL, v3 ile lisanslanmış olarak ISO kalıbı olarak kullanılabilir. ISO, ana bilgisayara gerekli tüm bileşenleri otomatik olarak yükleyen ve yapılandıran bir kurulum sihirbazı içerir. Bu, daha sonra manuel yapılandırma ihtiyacını ortadan kaldırır. ISO, tüm özellik setini içerir ve https://www.proxmox.com/downloads adresinden indirilebilir.

Kurumsal kullanıcılar için, Proxmox şirketi, kapsamlı bir şekilde test edilmiş Kurumsal Depoya erişim ve teknik destek sağlayan abonelik tabanlı bir destek modeli sunar. Abonelik fiyatları, sınırsız kullanıcı için sunucu başına yıllık 119 Euro’dan başlar. Kurumsal Depo, web arayüzü aracılığıyla düzenli güncellemeler sağlar.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.