Debian GNU/Linux 11.5 “Bullseye” 53 Güvenlik Güncellemesi ve 58 Hata Düzeltmesiyle Yayınlandı

Debian Projesi bugün Debian GNU/Linux 11.5’in Debian GNU/Linux 11 “Bullseye” işletim sistemi serisinin beşinci nokta sürümü olarak genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Debian GNU/Linux 11.5, en yeni ve en iyi Debian GNU/Linux 11 “Bullseye” işletim sistemi serisini yeni bilgisayarlarına kurmak isteyenler için güncellenmiş bir kurulum ortamı olarak Debian GNU/Linux 11.4 yan sürümünden tam iki ay sonra burada .

9 Temmuz’dan bugüne kadar ana Debian GNU/Linux 11 “Bullseye” yazılım havuzları aracılığıyla yayınlanan tüm güvenlik ve yazılım güncellemelerini içerir. Rakamlarla, toplam 58 çeşitli hata düzeltmesi ve 53 güvenlik güncellemesi içerir.

Bu düzeltmelerle ilgili ayrıntılar için sürüm duyurusuna bakın. Bu arada, bilgisayarınızda Debian GNU/Linux 11 “Bullseye” işletim sistemini kullanıyorsanız, bir terminal öykünücüsünde sudo apt update && sudo apt dist-upgrade komutunu çalıştırarak kurulumlarınızı güncellemeniz gerekir.

Ayrıca bugün Debian Projesi, Debian GNU/Linux 10 “Buster” işletim sistemi serisinin on üçüncü ve son güncellemesi olarak Debian GNU/Linux 10.13’ü yayınladı. Bu güncelleme, 79 çeşitli hata düzeltmesi ve 79 güvenlik güncellemesi ile birlikte geliyor.

Yazının orijinalini buradan okuyabilirsiniz.